Breakdance

Želite li naučiti crown, headspin, backspin, turtle, windmill, frezze, swipers, traxx i biti dio break plesnog cirkusa upišite se na tečajeve break dancea u Liberdanceu pod vodstovm nenadmašnog Ivana Borne!

Nije trebalo puno vremena da se hip hop koji je rođen u južnom Bronxu i Harlemu proširi i razvije u Zagrebu. Tu glazbenu pojavu, među tada mlađahnim Zagrepčanima željnih zapadnjačke kulture, plasirali su emisije Radija 101, RAP-ATTACK (Slaven Balen) i BLACKOUT (Dj-Rrx, Phat Phillie) puštajući demo snimke zagrebačkih rapera. Istovremeno uz tu medijsku promociju hip-hopa u zagrebačkim diskotekama Kulušić iii Otvorena scena započinju plesna takmičenja u break danceu, koja su bila važna karika u razvoju hip hopa.

Prva organizirana edukacija i scenska promocija break dancea i hip hopa počela je u Plesnom ansamblu “Joža Vlahović (danas “Liberdance”). Taj je ansambl ranih devedesetih preko emisije o pokretu Radija 101 okupio tada najbolju break dance grupu “Beat street” koja je nastupila na plesnoj produkciji pod nazivom “Od charlestonea do breaka” 1985. godine u kazalištu “Komedija”.

Plesni studio “Liberdance” je prvi uveo poetiku brak dancea u suvremeni ples. Sa skupinom ponajboljih breakera napravio je predstavu pod nazivom “Give me a break”, premijerno izvedenu 15.12.2001.g. u Tvornici kulture. Ista predstava izvedena je i na “Splitskom ljetu” i “Špancir festu” u Varaždinu.

Od 1985.g., Liberdance kontinuirano organizira edukaciju break dancea. Od tada pa do danas prodefiliralo je puno sjajnih plesača i pedagoga poput legendarnih Gorana Kolareka i Seje Kukuruzovića, da bi danas njihov rad nastavio jedan od njihovih najtalentiranijih učenika Hrvoje Lučić – Blade.

Pedagog: Jozo Kukavica

četvrtak    18,30 – 19,30

subota      13,00 – 14,00

Jazzdance

Ukoliko želite osjetiti fluidnost i mekoću, a istovremeno i oštrinu i energičnost pokreta, onda je to jazz dance!

 

ponedjeljak  18,00 – 19,00

ćetvrtak         21,00 – 22,00

Suvremeni ples- Body Play

Ukoliko želite nešto reći svojim tijelom ili doživjeti do sada neviđeno plesno iskustvo, a skloni ste improvizaciji i maštovitosti, ova je plesna grupa za Vas!

Liberance od početka organiziranja plesne edukacije veliku pažnju polaže na grupe suvremenog plesa (SPT) i jedan je od onih koji se trudi poticati tu vrlo specifičnu vrstu plesne edukacije. U sedamnaest godina organiziranja našim studiom je prodefilirao velik broj plesačica i plesača (od kojih su neki nastavili studije na plesnim akademijama). Brojni vrlo kvalitetni pedagozi (Iva Višak, Selma Banich, Ana Kreitmayer, Rina Kotur, Silvija Marchig, Roberta Milevoj, Sonja Pregrad, Ana Mrak i Sven Bahat) ostavili su za sobom vrlo kvalitetan plesni kadar od kojih se danas podosta njih bavi suvremenim plesom.

Svake godine napredna grupa izvodi predstavu koju financira Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport grada Zagreba.

Dosad su izvedene sljedeće predstave: “Just dance”, “Ćuj Sejo”, “Move”, “Sound tissue between us”, “Osam koraka kroz ludilo”, “All work no play”, “WTV” i “Kvartet”.

Termin je četvrtak od 19,30 do 21 sat i subotom od 11,30 do 13 sati. 
Voditeljica: Dora Šesto

Dječji plesni program

Program koji nudimo odnosi se na dva odvojena dijela:

1. Suvremeni odgojni ples za djecu predškolskog i školskog uzrasta te učenje urbanih plesnih stilova poput hip hopa, jazz dancea, plesnih noviteta i društvenih plesova.

2. Klasični balet za djecu. Ova aktivnost je ponuđena za djecu od 3 do 5 i 6 do 8 godina.

Kao i ostale grane umjetnosti, balet je nezamjenjivo sredstvo estetskog odgoja, čiji je cilj razvijati osjećaj i smisao za lijepo, postavljajući temelje muzičkog ukusa.

Omogućite Vašem djetetu da od najranije mladosti upozna i zavoli klasični balet.
Rani početak bavljenja klasičnim baletom omogućuje idealan razvoj postave tijela, pravilnog disanja, jačanje muskulature te općenito povećanje razine fizičke spreme, a sve uz razvijanje uvijek poželjnog osjećaja harmonične kretnje.

Svaki sat započinje serijom vježbi uz štap, te se nastavlja kombinacijama u prostoru. Uz osnovne elemente svladavaju se još i vještine okretanja, ravnoteže, a sve uz profesionalnu voditeljicu.

Dječji plesni program (urbani plesni stilovi, hip – hop, poping, locking…):

Ponedjeljak i srijeda: 19,00 – 20,00           

Balet za djecu od 3 do 5 godina.

Srijeda 18,00-19,00

Subota 10,00 -10,45

Balet za djecu od 6 do 8 godina.

Srijeda 18,15 -19,00

Subota 10,45 -11,00

Može se kombinirati jedan i dva puta tjedno!

Pedagozi: Eni Mladinić i Matea Gregurić,

Eni Mladenić Cvikić


Rođena u Rijeci 08.05.1990. Pohađala je baletni studio pri HNK „ Ivan pl.Zajc „od 1997 godine.
2005. god je upisala Školu za klasični balet u Zagrebu.
Nakon završene Škole radila je kao nastavnica klasičnog baleta u Glazbenoj školi „ Franje Kuhača „ te
u Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku kao članica i solistica baletne skupine.
Nakon povratka u Zagreb 2011. godine radila je kao voditeljica baleta predškolskog i školskog uzrasta
u Žutom mačku te kasnije do 2019. godine u sportskoj udruzi Sport Educa kao voditeljica baleta i
koordinatorica.

Matea Gregurić.

 Rođena 1991. godine, paralelno sa srednjom školom pohađa Školu za klasični balet na Ilirskom trgu u Zagrebu koju završava 2007. godine u klasi profesorice Suzane Bačić. Aktivno vodi plesne programe za djecu (balet, ritmika i ples) od 2013. godine.

 

Klasični balet

Odabir klasičnog baleta je izazov koji intrigira svakog polaznika zbog svog specifićnog načina rada koji obuhvaća rad cijelog tijela. Motoričke, aerobne vježbe klasičnog baleta gdje se kukovi, koljena i stopala okreću prema van iziskuje mnogo dugogodišnjeg strpljenja i predanog rada. Gornji dio tijela mora biti potpornji stup te pogotovo trbuh kao epicentar tijela i balansa u plesu. Namjera je postići nogama ritam a rukama pratiti meodiju glazbe. Dobiti mekoću u rukama i srabilnost u nogama želja je svakog plesača. Vježbanje uz glazbu tjera plesače da osim što moraju pamtiti redosljed koraka u određenoj vježbi moraju i slušati ritam. Ćeste promjene ritma i taktiziranje povečava plesačeve sposobnosti kod savladavanja plesa, njegovu harmoniju, koordiniranist i sklad pokreta. 

Početni tečaj klasičnog baleta upisivao bi se semestralno. Osnove baletnih pozicija, koraka i vježbi na podu i uz štap dobar su temelj za polaznike koji se prvi put susreću s baletnim vježbama. Oni polaznici koji bi svladali korake i osjećali se sigurnijima, moći će se prebaciti u napredniju grupu tijekom drugog semestra. Vježbe su u trajanju od sat i pol. 

Napredna grupa su obićno polaznici koji su se već susretali ili pohađali neki od tečaja klasičnog baleta. Baletne vježbe u trajanju od sat i pol sadrže vježe na štapu i sredini te skokove. Težina i kompleksnost koraka određivat će sam pedagog ovisno o mogućnostima grupe.  

Masterclassovi grupni ili privatni, održavali bi se po dogovoru s baletnim pedagogom i muzičkim korepetitorom. Satovi bi tada dobili punu dimenziju kako ih izvode profesionalni plesači. 

Pedagog: Mirna Sporiš

Početna grupa

 Srijeda od 17,00-18,30

 Srednja grupa

 Pon i čet. Od 17,00 do 18,30

 

 

Hip hop

Za one koji vole da je u plesu sve moguće i bez ikakvih ograničenja uz maksimalnu kreativnost jedini izbor je hip hop. Postanite dio hip hop kulture plešući u Liberdanceu.

Voditeljica: Magdalena Babić-Megi

ponedjeljak i srijeda od 20,00 do 21,00  

Prva organizirana edukacija i scenska promocija break dancea i hip hopa počela je u Plesnom ansamblu “Joža Vlahović (danas “Liberdance”). Taj je ansambl ranih devedesetih preko emisije o pokretu Radija 101 okupio tada najbolju break dance grupu “Beat street” koja je nastupila na plesnoj produkciji pod nazivom “Od charlestonea do breaka” 1985. godine u Kazalištu “Komedija”.

Nije trebalo puno vremena da se hip hop koji je rođen i južnom Bronxu i Harlemu proširi i razvije u Zagrebu. Tu glazbenu pojavu, među tada mlađahnim Zagrepčanima željnih zapadnjačke kulture, plasirali su emisije Radija 101, RAP-ATTACK (Slaven Balen) i BLACKOUT (Dj-Rrx, Phat Phillie) puštajući demo snimke zagrebačkih rapera. Istovremeno, uz tu medijsku promociju hip-hopa u zagrebačkim diskotekama Kulušić i Otvorena scena, započinju plesna natjecanja u break danceu, koja su bila važna karika u razvoju hip hopa.

Plesni studio “Liberdance” je prvi uveo poetiku break dancea u suvremeni ples. Sa skupinom ponajboljih breakera napravio je predstavu pod nazivom “Give me a break”, premijerno izvedenu 15.12.2001.g. u Tvornici kulture. Ista predstava izvedena je i na “Splitskom ljetu” i “Špancir festu” u Varaždinu.

Od 1985,g., Liberdance kontinuirano organizira edukaciju break dancea. Od tada pa do danas prodefiliralo je puno sjajnih plesača i pedagoga poput legendarnih Gorana Kolareka i Seje Kukuruzovića, da bi danas njihov rad nastavio jedan od njihovih najtalentiranijih učenika Hrvoje Lučić – Blade.

 

 

 

Scroll to Top